Telefonunuzda Olması Gereken Pratik Uygulamalar

Akıllı telefonlar, hayatımızı kolaylaştıran özellikleriyle vazgeçilmezlerimizden biri haline geldi. Bunun en büyük nedenlerinden biri de telefonların kendi özelliklerinin yanında onlara yükleyebildiğimiz uygulamalar. Biz de sizin için bir içerik hazırladık ve her telefonda olması gereken uygulamalar listesi hazırladık. Gelin keşfedelim!

1- Her Şeyi Depolayın: Google Drive

Fotoğraflar, videolar, notlar, belgeler, e-kitaplar… Sahip olduğumuz dijital dosyaların tümü için telefonumuzun hafızası yeterli olmuyor. Google Drive da tam bu noktada bize destek oluyor ve dijital dosyalarımız için pratik bir online depolama alanı görevi görüyor. Üstelik depolama alanı olmasının yanında dosyalarımızı paylaştığımız, ortak klasörler oluşturduğumuz bir çalışma alanı haline de geliyor.

2- Yepyeni Tasarımlar Hazırlayın: Canva

Sosyal medya hesaplarınız ya da işiniz için özel tasarımlar hazırlamanız mı gerekiyor? Canva, logodan restoran menüsüne, Instagram postundan davetiyeye pek çok farklı tasarımı tek bir uygulama üzerinden hazırlamanıza olanak tanıyor. Yüzlerce şablon, görsel ve grafik deposu sayesinde özgün tasarımınızı yaparken işinizi kolaylaştırıyor.

3- En Sevdiğiniz Şarkıları Dinleyin: Spotify

En sevdiğiniz şarkıları dinlemek, müzikseverlerin oluşturduğu çalma listelerine ulaşmak ya da kendi çalma listelerinizi oluşturmak, tüm dünyada en çok dinlenen albüm ve şarkıları görüntülemek için telefonunuzda mutlaka Spotify olmalı.

4- Belgelerinizi Tarayın: CamScanner

Öğrenciler, öğretmenler ve çalışanların sıkça ihtiyaç duydukları şeylerden biri de yazılı belgeleri dijital ortama aktarmak. Bunu sadece cep telefonunuzla yapmak içinse CamScanner uygulamasını indirmeniz yeterli. Taranan belgeleri dilerseniz JPEG dilerseniz PDF dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

5- Tüm Fikirlerinizi Not Alın: Evernote

Sadece telefonunuzda değil masaüstünde de kullanabileceğiniz Evernote, kullanışlı ve pratik arayüzü ile öne çıkan bir not alma uygulaması. Uygulama aracılığıyla farklı konulardaki notlarınız için defterler oluşturabilir, takvim, pazarlama planı, toplantı gündemi gibi onlarca şablonu kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

6- Pomodoro ile Odaklanın: Focus To Do

Daha verimli çalışmak için bir zaman yönetimi tekniği olan pomodorodan yararlanıyorsanız Focus To Do işinizi kolaylaştırıyor. Pomodoro tekniğindeki çalışma ve mola sürelerini otomatik olarak ayarlayan uygulama, ders çalışma uygulamaları arasında yerini alıyor.

7- Şifrelerinizi Unutmayın: LastPass

Dijital dünyada pek çok hesabımız ve üyeliğimiz var. Alışveriş sitelerinden forumlara, sosyal medya hesaplarından bankacılık uygulamalarına pek çok web sitesi ve uygulama için kullandığınız şifreleri unutmamak için LastPass’i mutlaka yükleyin. LastPass sizin için tüm şifrelerinizi tek bir yerde saklayacak.

8- Okuma Günlüğü Oluşturun: Goodreads

Okumak en büyük hobiniz ve alışkanlığınızsa ya da kendinize bir okuma rutini oluşturmak istiyorsanız Goodreads de indirmeniz gereken telefon uygulamaları arasında. Dünyanın her yerinden kitapseverlerin bir araya geldiği uygulama aracılığıyla okuduğunuz kitapları kaydedebilir, bu kitaplar hakkında yorumlarınızı paylaşabilir, yeni arkadaşlar edinebilir, okumak istediğiniz kitaplar için bir liste oluşturabilirsiniz.

9- Otobüsü Kaçırmayın: Mobiett

Mobiett, toplu taşıma kullananların telefonlarında olması gereken en önemli uygulamalardan. Bulunduğunuz duraktan geçen otobüsleri görüntülemek, otobüslerin durağa kaç dakika sonra geleceklerini öğrenmek, en yakın İstanbulkart dolum noktalarını keşfetmek ve daha pek çok bilgi edinmek için Mobiett uygulamasını indirebilirsiniz.

10- İlham Alın: Google Arts & Culture

Sanatseverler, sanat eserlerinden ilham almak isteyenler Google Arts & Culture uygulamasını severek kullanıyor. Dünyanın en ünlü sanat eserlerini görüntülemek, yeni kültürler keşfetmek ya da ünlü müzeleri online olarak gezmek için telefonunuzda bu uygulamaya da yer açın.

11- Resmi İşlerinizi Halledin: E-Devlet Kapısı

Günlük hayatta pek çok konuda bilgi almak ya da resmi kurumlara başvurmak için E-Devlet’e giriş yapmamız gerekiyor. Pek çok işlemi kolayca gerçekleştirmek içinse cep telefonunuza E-Devlet uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra SGK dökümünü görüntülemeden prim borcu sorgulamaya, vergi borcu sorgulamadan sabıka kaydı almaya pek çok hizmetten kolayca yararlanabilirsiniz.

12- Yeni Bir Dil Öğrenin: Duolingo

Boş vakitlerinizi yeni bir dil öğrenerek değerlendirmeye ister misiniz? Yanıtınız “Evet” ise akıllı telefonunuzda olması gereken uygulamalar arasında Duolingo da olmalı. İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, İtalyanca, Çince ve daha pek çok dili öğrenmek için uygulamayı indirip oyun tadındaki öğrenme sürecini başlatabilirsiniz.

13- 365 Gün Fit Olun: Fit365

Fit olmak, daha enerjik hissetmek ve sağlıklı beslenmek için sizi yönlendirecek, motive edecek bir uygulamaya ihtiyacınız varsa Fit365’i indirebilirsiniz. Hedeflerinizi belirleyip uygulamanın sizin için hazırladığı beslenme önerilerini uygulayabilir, su tüketiminizi ve gün içindeki hareket takibinizi yapabilirsiniz.

14- Projelerinizi Yönetin: Asana

Takım çalışmalarında proje takibi yapmayı kolaylaştıran Asana, tüm işlerinizi tek bir alandan yönetmenize imkan sağlıyor. Farklı projeler oluşturmak, bu projelere kişiler atamak, projelerin süreçlerini takip etmek, takım içerisindeki iletişimi sağlamak, tamamlanan işleri görüntülemek ve çok daha fazlası için Asana’yı kullanabilirsiniz.

15- Çalışma Alanınızı Bulun: PODA

Öğrenciler, freelance çalışanlar ya da kendine özel bir ofis, çalışma alanı arayanlar için olmazsa olmaz telefon uygulamaları arasında PODA ilk sıralarda yer alıyor. PODA’yı cep telefonunuza indirerek size en yakın PODA’yı bulabilir, rezervasyon yaptırarak çalışmaya başlayabilirsiniz. PODA merkezi noktalarda ve büyük AVM’lerde bulunan çalışma kabinleri sayesinde ulaşımı da kolay hale getiriyor. Ücretsiz 4,5G internet erişimi ile çalışmalarınıza hız kazandırıyor, ses izolasyonu sayesinde sessiz bir çalışma ortamı sunuyor. Ayrıca tüm PODA kabinleri UV-C ile sterilize ediliyor ve havalandırma ve soğutma sistemleri ile konforunuzu üst düzeye çıkarıyor.

Siz de PODA’yı hemen indirerek yeni nesil, özgür ofisinizle tanışabilirsiniz.

 

Diğer Blog Yazıları

Menü