Az Bilinen Yararlı Teknolojik Aletler

Teknolojik aletler her geçen gün daha fazla hayatımıza dahil oluyor. Tabii ki bunda teknoloji çağında yaşamamızın etkisi büyük. Özellikle pandemi döneminde hayatımızda iyiden iyiye yer edinen teknolojik cihaz ve uygulamalar bize pek çok fayda sağladı. Dijital asistanlar, online toplantı ve sipariş uygulamaları ile uzaktan çalışırken kullanılan pek çok farklı teknoloji pandemi sürecini daha kolay geçirmeye yardımcı oldu. Günlük hayatı kolaylaştıran ve pratik hale getiren teknolojik aletler gün geçtikte çeşitlenmeye devam ediyor. Bu yazımızda sık kullanılmayan ama ilginç teknolojileriyle öne çıkan bazı cihazları inceledik. Keyifli okumalar!

Yeni Teknolojik Ürünler Nelerdir?

Son zamanlarda üretilen bazı teknolojik ürünler az bilinen ama günlük hayatta faydalı olabilecek türden yenilikler içeriyor. İşte, öne çıkan bazı ürünler…

1.Manyetik Dumbbell

Yanko Design tarafından üretilen manyetik dumbbell’ların içinde özel bir motor tasarımı var. Ayarlanabilir manyetik alanı sayesinde dirseğin altında ve üstünde kullanılabilen cihazlar, 3 kg ile 24 kg arasında ayarlanabiliyor.

2.Nike Hyperdunk

Nike tarafından üretilen bu ayakkabılar, size koçunuz gibi tavsiyeler vererek antrenmanlarınıza eşlik ediyor. Tabanda yer alan sensörler ve kablosuz bağlantı teknolojileri sayesinde ayakkabı size ne kadar zıpladığınızı, attığınız adımı ve çabukluk seviyenizi rapor ediyor.

3.Myo Armband

Elektronik aygıtlarla uyum içerisinde çalışan bir evrensel kumanda olan ürün, EEG sensörleri sayesinde kol hareketlerine istediğiniz komutları atayarak çeşitli aygıtları yönetmenizi sağlıyor.

4.Kağıt Uçak Uçurucu

Kağıt uçaklarınızı artık cep telefonu ile uçurabilirsiniz. Cihazın basit bir kullanıcı arayüzü ve bağlantı desteği mevcut.

5.Hava Durumunu Tahmin Eden Şemsiye

Mavi ışıklarla donatılan bu ürün, sizinle iletişime geçmek yağmurlu havanın yaklaştığı bilgisini veriyor. Şemsiyenize posta kodunuzu girerek size kolayca haber vermesini sağlayabilirsiniz.

6.Sipariş Veren Çöp Kutusu

Küçük bir kamera ve barkod okuyucu içeren bu ürün, tüm atıklara ait bilgileri amazon.com’a göndererek yeni siparişlerinizin eve gelmesini sağlıyor.

7.Selfie Drone

Avucunuzun içinden kalkan bu drone, yüzünüzü algılayıp elinizle vereceğiniz komutları tanıyor. İstediğiniz fotoğrafı çektikten sonra tekrar avucunuza geri dönüyor.

8.Yediklerinizi Kontrol Eden Çatal

5 farklı renge sahip olan bu çatal, sizi hızlı yemek yediğinizde uyarıyor. Yemeği ne kadar sürede yediğinizi ve porsiyonları da ölçen cihaz kilo kontrolü için ideal.

9.Kendi Kendini Park Eden Terlik

Nissan tarafından üretilen terlikler, duvara monte edilmiş bir buton yardımıyla tanımlanmış olan yere dönüyor.

10.Güneş Enerjili Yazıcı

Elektrik, mürekkep ve kartuş kullanılmayan bu yazıcı, güneş enerjisi ile kağıtları bronzlaştırarak yazıyor.

Teknolojik Hediye Fikirleri

Şaşırtıcı yönleri ile dikkat çeken teknolojik hediyeler ile arkadaşlarınıza ve ailenize ilginç armağanlar verebilirsiniz. İşte, dikkat çekici teknolojik ürünler…

1.USB Bağlantılı Kupa Bardak Isıtıcı

USB ile çalışan ve ısı sabitleyici görevi gören ürün, 60 dereceye kadar ısı yayarak içeceğinizin sıcak kalmasını sağlıyor.

2.Elektronik Baget

2 adet pil ile çalışan elektronik bagetlerle dilediğiniz her yerde kendi müziğinizi yapabilir, düğme ayarları ile cihazı kolayca yönlendirebilirsiniz.

3.Akıllı Kasa

Telefonunuzu cihaz üzerine koyarak ve 4 haneli şifrenizi girerek açabileceğiniz bu kasayı sizden başkası kullanamayacak.

4.Vantilatör Tabanca

Tabancanın tetiğine basmanızla birlikte cihazın pervanesi de sizi serinletmeye başlayacak.

5.Ses Kutusu

Davul sesi, kurt uluması, mermi ve patlama gibi sesler sadece bir tuş uzağınızda.

6.Plazma Işık Küresi

Rengarenk ışıklarla bezeli bu küre sayesinde enerji dalgaları evinizin etrafında dolaşacak.

7.Mini Hip Hop Müzik Kutusu

En sıkıcı sesleri ve konuşmaları enfes bir hip hop parçasına dönüştürebilirsiniz.

8.Titreşimli Alarm Saat

Etraftakileri rahatsız etmeden, sizi sessizce titreşim yoluyla uyandıran bu saat ile alarm sesi tarihe karışacak.

9.Kavanozda Ateş Böceği

Kavanoza vurduğunuzda uçuşa geçen ateş böceği size eğlenceli dakikalar vadediyor.

10.Işıklı Robot Koi Balık

Suya girdiği anda akvaryumu keşfe çıkan ve ışığı yanan bu balık, çocuklar için ideal bir oyuncak.

Diğer Blog Yazıları

Menü