İstanbul’da Ders Çalışırken Hızlı İnternet Keyfini Çıkabileceğiniz 10 Mekan Önerisi

Siz de ders çalışırken sessiz, internette hızlıca araştırma yapabilmenize imkan tanıyan, konforlu mekanlar mı arıyorsunuz? Yanıtınız “Evet” ise sizin için hazırladığımız İstanbul ders çalışma mekanları listesine mutlaka göz atın. Sessiz ders çalışma mekanları arasından seçiminizi yapın.

1- Büyüleyici Bir Atmosfer: Salt Galata – Beyoğlu

Galata’da, Bankalar Caddesi’nde bulunan Salt Galata’nın kütüphanesi, hem ders hem de freelance çalışma mekanı olarak kullanılıyor. Tarihi binanın büyüleyici atmosferi, araştırmalarınızda yardımcınız olacak geniş kütüphanesi, ücretsiz internet imkanı ve bir şeyler yiyip içmek istediğinizde pek çok seçeneğe ulaşacağınız kafesi ile Salt Galata’yı çok seveceksiniz. Unutmadan, kütüphaneyi salı gününden cumartesiye 11.00 ile 19.00, pazar günleri ise 11.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

2- Nişantaşı’nda Bir Bahçe: Cup of Joy

Şehrin ortasında verimli çalışma alanı arıyorsanız sizi böyle alalım. Nişantaşı’ndaki Cup oj Joy, kapalı bahçeyi andıran, bitkilerle süslü iç mekanı ve bahar ile yaz aylarında çok keyifli bir ortam sunan bahçesi sayesinde çalışmak için en ideal mekanlardan. Üstelik kahvesi, farklı beslenme şekillerine uygun atıştırmalıklarıyla da beğeni kazanıyor.

3- Denize Doğru: İstanbul Kitapçısı – Kadıköy

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait İstanbul Kitapçısı mağazaları, hem kitap alışverişi yapmak hem bir şeyler yemek ve içmek hem de çalışmak için ideal bir ortam sunuyor. İstanbul Kitapçısı’nın Kadıköy şubesinde dilerseniz denize karşı açık havada, dilerseniz de kafenin iç kısmında, hızlı internetin tadını da çıkarak çalışabilirsiniz.

4- Kahve ve Kitap Aşıklarına: FİLbooks – Beyoğlu

Beyoğlu, Karaköy’de bulunan FİLbooks, kitapseverlerin, freelance çalışanların ve öğrencilerin uğrak noktalarından biri. Renkli atmosferi, leziz tatlıları ve kahveleri ile öne çıkan mekan, konforlu oturma alanları ve masalarıyla tam da verimli çalışma ortamı arayanlara göre.

5- Kale Tasarım ve Sanat Merkezi Kütüphanesi – Beyoğlu

Yine Beyoğlu, Karaköy’de bulunan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi Kütüphanesi, salı ila cumartesi günleri, saat 10.00 ila 19.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor. Uzun uzun çalışmak ya da okumak, araştırma yapmak isteyenlerin uğrak noktalarından olan mekandan çıktıktan sonra sanat merkezini de gezebilir, atölyelere katılabilirsiniz.

6- Sakin ve Huzurlu: Good Coffee – Kadıköy

Kadıköy’ün sevilen kahvecileri arasında yer alan Good Coffee, freelance çalışma ortamı için ideal mekanlardan. Keyifli atmosferi, lezzetli kahveleri ve atıştırmalıkları ile çalışırken sizi motive edecek her şeyi sunan mekanın genişliği, kolayca yer bulabilmeniz için de elverişli.

7- Aradığınız Her Şey: Minoa Books & Coffee – Beşiktaş

Dört bir yanı kitaplarla çevrili bir mekanın dinginliğinde, keyifle çalışmaya ne dersiniz? O halde Minoa Books & Coffee’yi keşfedin. Açık ve kapalı kısımlarıyla dilediğiniz gibi çalışmanıza imkan sağlayan mekan, favori çalışma alanlarınızdan biri olabilir.

8- Evde Hissettirecek: Sitron Brunch & Drinks – Sarıyer

Sarı rengin ağırlıklı kullanıldığı dekorasyonuyla çalışma motivasyonunuzu bir anda yükseltecek, enerjinizi artıracak, ev sıcaklığında bir çalışma mekanı arıyorsanız Sitron Brunch & Drinks’i mutlaka ziyaret edin.

9- Sakin Bir Köşe: Picculina Coffee House – Göktürk

Ferah ve sakin atmosferi ile çalışmak için mekan arayanlar Göktürk’teki Picculina Coffee House’a da mutlaka uğramalı. Şık tasarımıyla çalışma motivasyonunuzu bir anda artıracak mekanın kahveleriyle güne hoş bir başlangıç yapabilirsiniz.

10- Yeni Nesil Çalışma Alanı: PODA

Tek başınıza kalabileceğiniz, sessiz çalışma mekanı arıyorsanız size harika bir önerimiz var: PODA. UV-Strelizasyon sistemi ile size steril bir çalışma alanı sunan, özgür ofis PODA, öğrenciler ve freelance çalışanların beklentilerini karşılamayı başarıyor. Üstelik PODA kabinleri en merkezi AVM’lerde ve ulaşabilir lokasyonlarda bulunuyor.

Siz de tek kişilik, size özel bir PODA kabininde çalışmak isterseniz uygulamayı indirin. Ardından kolayca üye olun, size en yakın PODA’yı bulun ve rezervasyonunuzu yapın. Sonrasın hızlı internetin ve sessiz çalışma ortamının tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Menü